Sınav Analiz Programı 2015

Hamidullah

Yönetici

Yönetici
Tem 13, 2014
2,497
T. C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

MADDE 4- (1) t) Sınav analizi: Sınav sonuçlarının soru, şube ve sınıf bazında ayrıntılı olarak değerlendirilmesi,

MADDE 45- (1) b) Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir.

Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir.

MADDE 49- (1) Öğretmenler sınav, performans çalışması ve projelerin sonuçlarını öğrencilere bildirir ve sınav analizlerine göre ortak hataları açıklar.

Yeni ortaöğretim kurumlar yönetmeliğine göre her ders ve sınıf için sınav analizi yapmak zorunludur. Bu sebeple sınav analizi yapabileceğiniz bir programı sizinle paylaşıyoruz...

[indir]http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/02/05/114445/dosyalar/2015_03/28124549_ortak_sinav_analizi_iki.rar[/indir]