Senebaşı Öğretmenler Kurulu Toplantısı Gündem Maddeleri

Samyeli

Yönetici

Yönetici
Tem 11, 2014
473
Öğretmenler Kurulu (08.08.2018 Tarihli Yönerge ile) Gündem Maddelerim.

(2., 15., 16., 17., 18., 19., 20. ve 23. maddeler "Yönetmelik ve Yönergede Olmayan Gündemi Ekle" menüsünden eklenmiştir.)

1 ) Açılış ve Yoklama
2 ) Bir Önceki Toplantıda Alınan Kararların Değerlendirilmesi
3 ) Öğrencilerin Başarıları, Devam ve Devamsızlık, Ödül ve Disiplin Durumları, Okul Birincisinin Tespit
4 ) İstenen Başarı Düzeyine Ulaşamayan Öğrencilerin Yetiştirilmesi İçin Yapılacak Çalışmalar
5 ) Bakanlık Emirleri, Mevzuat Değişiklikleri, İlgili Mevzuat, Mebbis, E-Okul ve E-Pansiyon Uygulamaları
6 ) Okul Aile Birliği ve Veli Toplantıları
7 ) Zümre Toplantıları, Yıllık Planlar, Ders Planları ve Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (Bep)
8 ) Eğitim Kurumu, İlçe, İl, Yurt İçi ve Yurt Dışında Düzenlenecek Bilimsel, Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ve Yarışmalar İle Geziler, Öğrenci Kulüp ve Topluma Hizmet Çalışmaları
9 ) Tamamlanmış Proje Çalışmaları İle Planlanan Projeler
10 ) Nöbet Uygulamaları İle İlgili Esaslar
11 ) Personel ve Öğrenci Kılık ve Kıyafetiyle İlgili Hususlar
12 ) Yerel, Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Yapılan Sınav ve Yarışmalar
13 ) Stratejik Planlama, Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi İle Okul Gelişim ve Yönetim Ekibi Çalışmalarına İlişkin İş ve İşlemleri
14 ) Okulda ve Çevrede Türkçenin Doğru, Güzel ve Etkili Kullanılması
15 ) Eğitim ve Öğretim Etkinliklerinin Düzenli Yürütülmesi
16 ) Eğitim ve Öğretimde Niteliğin Yükseltilmesine Yönelik Görüş ve Önerilerin Değerlendirilerek Gerekli Önlemlerin Alınması
17 ) Eğitim Ortamında; Öğrenciler, Aileler, Yöneticiler, Öğretmenler ve Psikolojik Danışmanlar Arasında Sağlıklı ve Uyumlu İlişkiler Kurulabilmesi
18 ) İnceleme Gezileri, Beden Eğitimi, Spor ve İzcilik Etkinlikleri, Halk Oyunları ve Benzeri Sosyal Etkinliklerin Düzenlenmesi
19 ) Okulu Tanıtıcı Etkinliklerde Bulunulması
20 ) Öğrenci Başarılarının Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Amacıyla Sınav Analizlerinin Yapılması,
21 ) Kurum Kültürü Oluşturulması Çalışmaları
22 ) Destekleme ve Yetiştirme Kursları İle İlgili İhtiyaçların Tespiti ve Kurslarda Verimliliğin Artırılması
23 ) Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Yürütülmesi Sırasında Hizmetlere İlişkin Çalışmaların ve Ortaya Çıkan Sorunları İncelenmesi, Değerlendirilmesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Faaliyetleri ve Rehberlik Hizmetleri Yürütme Komisyonu'Nun Oluşturulması
24 ) Sınıf/Şube Rehber Öğretmenleri İle Öğrenci Kulübü Danışman Öğretmenlerinin Belirlenmesi
25 ) Faaliyet Gösterecek Öğrenci Kulüplerinin Belirlenmesi
26 ) Kurul ve Komisyonlara Öğretmen Seçimi ve Görev Dağılımının Yapılması
27 ) Dilek ve Temenniler
28 ) Kapanış

Üst Alt