8 - 12 Şubat 2021 Mesleki Çalışma Raporu

Hamidullah

Yönetici

Yönetici
Tem 13, 2014
2,497
T. C.
8 - 12 Şubat 2021 Mesleki Çalışma Raporu
ÖĞRETMENLERİN 8-12 ŞUBAT 2021 MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI DEĞERLENDİRME RAPORU

08.02.2021

• Okul idaresi tarafından mesleki çalışma programları öğretmenlere iletildi ve gerekli bilgilendirilmeler yapıldı.
  • Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI’ nın Mesleki Gelişim Programları Hakkında Bilgilendirmesi EBA üzerinden izlendi.
  • Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’ un konuşması EBA üzerinden izlendi.
  • 2020/2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Döneminde kurumumuzda yüz yüze eğitime devam edileceğinden dolayı; aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçleri uzaktan eğitim çalışmaları ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı.
09.02.2021

• Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Yöntemleri” konulu sunum EBA’dan izlendi.
  • Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mesleğim Hayatım” portalının tanıtımı ve https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/photos/2 020/02/05/metgem_2020_8sinif_tanitimlari_ 5e3ad105d345c.pdfadresinde yer alan “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ve Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alan Güzel 5 Sanatlar ve Spor Liselerinin Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencilerine Tanıtım ve Yönlendirilmesi” sunumu izlendi.
  • Öğrencilerin öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim planlamaları yapıldı.
10.2.2021

• Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor (ÖTİS)” Projesi kapsamında hazırlanan “Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Klasik Müzik” videoları EBA’dan izlendi.
  • “Ulusal Müziğimiz Üzerine Söyleşi” Erol SAYAN Bestekâr-Öğretmen Seminer videoları EBA’dan izlendi.
11.02.2021

12.02.2021

• “Türkçenin Doğru Kullanımı ve Beden Dili” Zafer KİRAZ Seminer videosu EBA’dan izlendi.
  • “Masalların Çocuğun Bilişsel ve Dil Gelişimindeki Yeri” Doç. Dr. Nazife Burcu TAKIL Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve “Ney ve Makam Musikisi” Kudsi ERGÜNER Ney Virtüözü Seminer videoları EBA’ dan izlendi.
  • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Akıl ve Zeka Oyunları" semineri ilgiyle izlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Anadolu Masalları" söyleşisi ilgiyle izlendi.

……… Öğretmeni

Üst Alt