J. T. Gatto’nun “Eğitim Bir Kitle İmha Silahı” Seminer Çalışması

Hamidullah

Yönetici

Yönetici
Tem 13, 2014
2,497
T. C.
J. T. Gatto’nun “Eğitim Bir Kitle İmha Silahı” Seminer Çalışması
Eğitime Alternatif Yaklaşımlar: J. T. Gatto’nun “Eğitim Bir Kitle İmha Silahı”
Eylül 2018 Dönemi için hazırlanmıştır.
Yapmanız gereken sadece yazıcıdan çıktısını almaktır.
Umarım faydalı olur.
Seminer çalışması kapaklı olup görsellik yönünden de göze hitap ediyor.
Bir teşekkür ederim yazmayı unutmazsınız İnşallah...
Ekletiden indirin.
Resimi iceleyerek seminer çalışması hakkında bilgi sahibi olun.

ornek_res.JPG

2018 / 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
ATATÜRK ORTAOKULU
EYLÜL DÖNEMİ SEMİNER ÇALIŞMASI

Seminer Konusu: Eğitime Alternatif Yaklaşımlar: J. T. Gatto’nun “Eğitim Bir Kitle İmha Silahı”

Hazırlayan: ......
@2018
Okulun olmadığını düşünebiliyor muyuz? Okul, varlığını hukuki mekanizmalar ile de tahkim etmiş bir kurumdur bugünün toplumunda. Peki defalarca yılın öğretmeni seçilmiş bir isim nasıl olur da okulun azılı bir muhalifi haline dönüşebilir? John Taylor Gatto, 'Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı' kitabında gerçekçi önerileri ile eğitim sistemini ve özellikle standart testleri masaya yatırıyor.

Eğitim gerçeklerden uzaklaştıkça işlevini de kaybedecektir. Böyle bir eğitim sistemini eleştirmek cesaret ister. Bunu iddia etmek için ciddi gerçekler ortaya koyacak bir donanım sahibi olmakta gerekir. John Taylor Gatto, “Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı” kitabında gerçekçi önerileri ile ABD eğitim sistemini ve özellikle standart testleri masaya yatırıyor. Kitap Avrupalı bazı isimlerden, aynı eleştirilerin Avrupa için de geçerli olduğu yönünde yorumlar aldı.

Okulun olmadığını düşünebiliyor muyuz? Okul, varlığını hukuki mekanizmalar ile de tahkim etmiş bir kurumdur bugünün toplumunda. Peki defalarca yılın öğretmeni seçilmiş bir isim nasıl olur da okulun azılı bir muhalifi haline dönüşebilir? Kitabın sunuşundan cevaba bakalım: “Gatto, ayaklarını sistemin tam içinden sağlam bir zemine basarak eleştiride bulunan bir okul düşmanı.”

John Tyalor Gatto öylesine bir okul muhalifi ve düşmanı ki beklenmedik veya yolunda gitmeyen herhangi bir şeyi, kötü yahut pespaye her şeyi okula mal ediyor. Başarıyı okul eğitimi olmadan yakalayabilmiş örnekleri okuyacağınız eserde, bu kişileri “okulun büyük yalanlarından kaçınmayı başarabilmiş” olarak niteliyor.

Devamı için ekletiye tıklayınız...

Ekli dosyalar

• j_t_gatto_nun _egitim_bir_kitle_imha_silahi.zip
    78.5 KB · Görüntüleme: 546
Üst Alt